Jak vybrat správnou verzi Windows?

Chystáte se kupovat nové Windows a váháte, po které verzi sáhnout? Pomůžeme vám vybrat verzi, která vám sedne. Připravili jsme pro vás přehled jednotlivých edic Windows 10, ve kterých se snadno zorientujete.

Tip: Pokud váháte, jestli zvolit 32bitovou, nebo 64bitovou verzi, přečtěte si článek Čím se liší 32 a 64 bit?

Windows 10 Home pro běžné uživatele

Edice Home je nejvhodnější volba pro běžné uživatele, domácnosti, studenty, jednoduše pro všechny, kdo potřebují Windows pro soukromé účely. Stačit bude i pro drobné živnostníky.

Tato verze obsahuje všechny funkce, které při běžném používání počítače potřebujete.  U nás Windows 10 Home koupíte za 1599 Kč.

Windows 10 Professional pro menší firmy

Edice Pro má všechny funkce edice Home a navíc funkce pro firmy: umožňuje vzdálenou správu zařízení, nastavení připojení k doméně i správu zásad skupin a také nabízí vyšší ochranu dat, rozšířenou podporu a rychlejší přístup k bezpečnostním aktualizacím.

Funkce, kterými se liší od edice Home, jsou podstatné pro firemní správu. Tato verze je proto vhodná pro menší a střední firmy, pro soukromé použití je její vybavení nadbytečné. U nás Windows 10 Professional koupíte za 1799 Kč.

Windows 10 Enterprise a Education

Další dvě edice Windows 10 pravděpodobně nebudete kupovat, pokud nejste firemní nebo školní správce sítě. Windows 10 Enterprise je vybavená funkcemi pro velké firmy, které slouží pro zajištění bezpečnosti v korporátní síti. Licence se dá koupit jen pro více počítačů zároveň. Z Enterprise vychází edice Education, která je určená pro školy.

Když to shrneme, pro jeden počítač si můžete koupit jen edici Home pro běžné uživatele nebo edici Pro pro menší a střední firmy. Už víte, která je pro vás nejvhodnější? Kupte ji u nás – máme pro vás originální licence za nejnižší cenu.